Zajęcia z komputerem

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Komputer jest obecnie najnowocześniejszym narzędziem wykorzystywanym w rewalidacji. Komputer ma szerokie zastosowanie w terapii dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym z wszelkiego rodzaju deficytami sensorycznymi i zaburzeniami mowy. Dzięki nowoczesnej technologii, komputer może być obsługiwany przez dzieci z obniżoną sprawnością manualną.

Możliwość samodzielnego „grania” dostarcza naszym podopiecznym dużo radości i satysfakcji. Prosty i łatwy w obsłudze program staje się źródłem sukcesu. Dziecko zyskuje wiarę we własne możliwości.

Komputery umożliwiają korzystanie z różnych dostępnych na rynku programów edukacyjnych. W odpowiednio dobranych programach dzieci np. poznają kolory, kształty, dźwięki, uczą się dobierania do pary, układają puzzle, kolorują obrazki lub tworzą własne obrazki, utrwalają poznane litery i pojęcia matematyczne.

Edukacja przy wykorzystaniu programów komputerowych jest bardzo ściśle powiązana z zabawą, dlatego dzieci mają wrażenie, że prowadzone zajęcia nie mają nic wspólnego z nauką.