Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ...
2 kwietnia 2021

„Zaświeć się na Niebiesko” to hasło przewodnie obchodów Światowego Dnia Autyzmu. W przedszkolu dominował kolor niebieski, który ...

Pierwszy Dzień Wiosny
31 marca 2021

W poniedziałek 22 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. „Idzie piękna pani z jasnymi ...

Linki

 

Projekt edukacyjny

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie:

,,Przez uśmiech do wiedzy- Pokonaj wirusa”.

Pierwszy etap to zaprezentowanie dzieciom filmu w formie kabaretu edukacyjnego pt.: ,,Wycieczka do niewidzialnego świata.” Przedstawia on świat organizmów niewidzialnych gołym okiem, takich jak pantofelki, bakterie i wirusy.  Ponadto w zabawnej formie przypomina dzieciom zasady profilaktyki antywirusowej. (realizowany był w styczniu)

Drugi etap to przygotowanie gry planszowej ,, Pokonaj złe bakterie i wirusy.”  Udział w grze planszowej pozwolił dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę oraz miał za zadanie sprawić, aby dzieci chciały stosować w życiu codziennym poznane wskazówki.

Trzeci etap to przeprowadzenie zajęć plastycznych pod hasłem,, Co ja mogę zrobić każdego dnia by pokonać wirusa?”Aktywność ta pobudza dziecięca wyobraźnię, sprawia że dzieci bardziej do siebie odnoszą omawiane wskazówki i zastanawiają się, jak one mogą stosować je w codziennym życiu.

W tym miesiącu realizowaliśmy etap drugi i trzeci

Oto nasza fotorelacja z etapu drugiego...

 

 

Kontakt

Przedszkole Specjalne
nr 393 w Warszawie

ul. Puławska 97
02-595 Warszawa

tel.: (22) 646 50 16

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.