budynek

ps393@edu.um.warszawa.pl

Dzień Pluszowego Misia 2019
1 grudnia 2019

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Każdy mógł przynieść swoją ulubioną przytulankę. Pani Agnieszka, ...

1 grudnia 2019

Obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu.

Plan pracy

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ

GRUPA RÓŻOWA

1. Święty Mikołaju czekamy na Ciebie.

2. Już niedługo Święta Bożego Narodzenia.

3. Przyszła do nas zima.

• Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia- wykonywanie prezentów, ozdób świątecznych. Przybliżanie dzieciom tradycji Bożego Narodzenia. Słuchanie kolęd oraz piosenek o Mikołaju, wspólne ubieranie choinki.
  • Uwrażliwianie na naturalne piękno zimy i zimowego krajobrazu. Określanie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy.
  • Wydłużanie czasu koncentracji uwagi- czytanie wierszy i bajek związanych z zimą, Bożym Narodzeniem, Świętym Mikołajem.
  •  Co czuje? co widzę? co słyszę? – stymulacja zmysłów poprzez poznawanie świata dotykiem, węchem, smakiem, wzrokiem, słuchem oraz poprzez stymulację czucia głębokiego (zabawy dotykowe z wykorzystaniem różnych faktur, zagadki słuchowe, zajęcia kulinarne i degustacje, masaże).
  • Kształtowanie pojęć czasu- pory roku, dni tygodnia, plan dnia. Wspomaganie rozwoju mowy dzieci –  korzystanie z książek do komunikacji ( PCS) komunikatorów, zabawy dźwiękonaśladowcze, nauka stosowania gestów naturalnych i Makaton w codziennych sytuacjach.
  • Zajęcia muzyczno –ruchowe, rozwijanie orientacji w schemacie ciała, relaksacja.
  • Wykonywanie tematycznych prac plastycznych  i technicznych korzystając z różnorodnych technik, faktur i materiałów.
  • Zabawy integracyjne, nauka zgodnej zabawy z innymi dziećmi.
  •  Wdrażanie zasad bezpiecznej zabawy w grupie.

Przedszkole Specjalne
nr 393 w Warszawie