budynek
DSC_0067 (2)
DSC_0009 (2)
DSC_0287 - Kopia
baner5
DSC_0012
DSC_0020
DSC_0039 (2)
DSC_0101 (3)

ul. Puławska 97
02-595 Warszawa
Tel.: (22) 646 50 16
Tel./Fax: (22) 845 05 77
ps393@eduwarszawa.pl

Aktualności

Wycieczka do Teatru Guliwer
3 grudnia 2023

Wycieczka do Teatru Guliwer – Królestwa „Królestwa” to spektakl dla osób o różnej wrażliwości sensorycznej, w tym ...

"Gramy Zmysłami" - masa ...
3 grudnia 2023

Zadanie realizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”: Listopad – MASA PLASTYCZNA. Dzieci ...

Linki

 

Miesiąc AAC w naszym przedszkolu

The Voice of AAC Kids

 

W ostatnich dniach października obchodziliśmy Święto AAC. W tym roku przygotowywaliśmy się do konkursu piosenki. Tematem przewodnim były owoce egzotyczne. Uwieńczeniem naszych prób było wzięcie udziału w programie The Voice of AAC Kids.

Na finał i wspólne śpiewanie  „aacowych” piosenek  zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej nr 26.

Nasze przedszkolaki przez ponad tydzień pod czujnym okiem swoich trenerów śpiewały egzotyczne piosenki. Za oknem pogoda jesienna, a my bawiliśmy się w gorących klimatach.

W dniu finału zjawili się nasi szkolni goście z drugiej klasy. W konkursie wzięły udział trzy zespoły muzyczne: Śpiewające kokosy, Banany nany nany oraz Słodkie mango, kiwi i pomelo. W każdym zespole brały udział nasze przedszkolaki razem z dziećmi ze szkoły. Wspólnie poznawaliśmy tajniki śpiewania piosenek przy pomocy gestów, symboli, komunikatorów i tabletu. Nasi goście byli zaciekawieni rożnymi sposobami komunikowania się z dziećmi niemówiącymi.

W jury zasiadły trzy niekwestionowane gwiazdy młodego pokolenia: Vicky Gabor, Sanah i Cleo. Walka pomiędzy drużynami była niezwykle zaciekła, każdy marzył o zajęciu najwyższego miejsca. W naszym studio przedszkolnym panowała gorąca atmosfera, widzowie szaleli z transparentami. Na koniec wręczono nagrody. Na zasłużonym trzecim miejscu znalazła się grupa Słodkie mango, kiwi i pomelo, drugie miejsce należało do Bananów nanów nanów, a pierwsze miejsce, ze złotym medalem otrzymały Śpiewające kokosy.

Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe symboliczne, magiczne drzewa AACowe.

Po wspólnym posiłku, pełni wrażeń, wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków.

W podziękowaniu za wspólną przygodę i zaproszenie do celebrowania Dnia AAC, dzieci ze szkoły podstawowej nr 26 przygotowały dla naszych przedszkolaków pantomimę pt.: „Chory kotek” na podstawie wiersza Stanisława Jachowicza. Bardzo dziękujemy za te chwile wzruszenia.

Do zobaczenia za rok na wspólnym świętowaniu Miesiąca AAC

 

 

 

Kontakt

Przedszkole Specjalne
nr 393 w Warszawie

ul. Puławska 97
02-595 Warszawa

tel.: (22) 646 50 16

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.