Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna obejmuje:

-trening jedzenia i picia,

-terapię ustno-motoryczną OPT ( Oral Placement Therapy),

-trening języka i komunikacji AAC: PECS, PCS, gesty Makaton, Mówik z oprogramowaniem na tablet.

Nasz gabinet logopedyczny jest wyposażony w nowoczesny specjalistyczny sprzęt wysokiej technologii.

Posiadamy różnego rodzaju komunikatory, odtwarzające głos ludzki i klawiatury alternatywne,

mające wspomóc pracę dzieci z zaburzeniami w komunikacji werbalnej.

W zestawie pomocy otrzymanych z Europejskiego Funduszu Społecznego znalazły się również

gry i programy edukacyjne a także specjalistyczne oprogramowanie do terapii logopedycznej

i pracy z dziećmi z poważnymi zaburzeniami mowy.

Zajęcia komunikacyjne grupowe "Gadułka"

Zajęcia w gabinecie

Zajęcia komunikacyjne grupowe "Gadułka"

Logopeda Oliwia Iwańska

Zdjęcia archiwalne

Zajęcia komunikacyjne „Gadułka”

Zajęcia te przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci niemówiących i dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się.

Mają na celu rozwijanie umiejętności swobodnego wypowiadania się dzieci na zadany temat. Zajęcia te dają dzieciom możliwość wyrażania własnych opinii a także podejmowania decyzji. Tutaj nie ma złych odpowiedzi-każda jest dobra, bo najważniejsza jest chęć wypowiadania się i posiadania własnego zdania.

Podczas tych zajęć dzieciom towarzyszą asystenci, którzy wspierają je w komunikowaniu się.

Gadułka w kawiarni

W ciepły i słoneczny dzień majowy grupa zielona zabrała swoje mamy i wybrała się na Gadułkę do pobliskiej kawiarni.

Było dosłownie Sielsko i Anielsko.

Dzieci spisały się na medal. Wiedziały, jak należy się zachować w kawiarni.

„Rozsiadły się wygodnie na kanapach, przywitały, zamówienia złożyły i czym prędzej do konsumpcji przystąpiły...na koniec podziękowały i swoją ponowną wizytę zapowiedziały”

A to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie codzienna praca nad komunikacją AAC, osobiste książki, tablice czy komunikatory.

Dziękujemy za wizytę w kawiarni i czekamy na kolejną.

Było przepychotka