budynek
7
2,2
4,1
3.2
5
DSC_0067 (2)
6
DSC_0101 (3)
DSC_0009 (2)
11
8
9
10

ul. Puławska 97
02-595 Warszawa
Tel.: (22) 646 50 16
Tel./Fax: (22) 845 05 77
ps393@eduwarszawa.pl

Terapia psychologiczna

W przedszkolu terapię psychologiczną prowadzi Psycholog, Psychoterapeuta mgr Katarzyna Krasowska.

Zajęcia indywidualne prowadzone są od poniedziałku do piątku. Odbywają się w gabinecie psychologicznym, sali doświadczania świata i sali komputerowej. Dodatkowo prowadzone są zajęcia grupowe -  dwoje lub troje dzieci plus psycholog - aby jeszcze lepiej rozwijać u dzieci umiejętności społeczno-emocjonalne.

Zajęcia trwają 30-45 min. w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Na spotkaniach zajmujemy się wieloma sprawami. Do głównych celów należą przede wszystkim:

  • stymulowanie rozwoju Dziecka i usprawnianie zaburzeń rozwojowych na przykład: ćwiczenie koncentracji uwagi, percepcji słuchowej, wzrokowej, koordynacji słuchowo-wzrokowo- ruchowej oraz
  • rozwijanie sfery społecznej i emocjonalnej, a w tym szczególnie ważne wzmacnianie u Dziecka poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości oraz integracja z rówieśnikami.

W ciągu całego roku przedszkolnego prowadzona jest diagnoza. Dzięki niej rozpoznaje się mocne strony Dziecka oraz Jego trudności.

Na zajęciach pracujemy, ale przede wszystkim dobrze się bawimy, śmiejemy i doświadczamy. Zajęcia są tak ułożone, aby aktywności Dziecka przyczyniały się do Jego wszechstronnego rozwoju.

Zajęcia psychologiczne to także indywidualne konsultacje z Rodzicami. Na spotkaniach rozmawiamy, zastanawiamy się i wspieramy. Dziecko rozwija się zawsze w relacji i poprzez relacje z Rodzicami dlatego tak bardzo ważne są wspólne rozmowy na ten temat.

W gabinecie Rodzice i Dzieci mogą się uczyć, a także doświadczać relaksacji, przyjemnych emocji oraz  odreagować te nieprzyjemne.

 

 

 
 
 

Kontakt

Przedszkole Specjalne
nr 393 w Warszawie

ul. Puławska 97
02-595 Warszawa

tel.: (22) 646 50 16

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.